Pin_it_button
 1. Bant Mag.


 2. İdealize edilen çekiciliğe ulaşmanın gerilimleri: Erik Mark Sandberg

  Sandberg’in tüylü, göz alıcı ve hüzünlü sanatının asıl meseleleri, evrimi ve yaratım süreci...


 3. Görmeyi bilene güzellik bedava: Göksu Gül

  13 Mart'ta BLOK Artspace'de açılacak olan ilk solo sergisi Bedelsiz öncesi Göksu Gül’le bir sohbet.


 4. “Kadınlar savaştan özgün biçimlerde de etkilenir” - Barış İçin Kadın Girişimi

  Kobanê ve Şengal’le dayanışma amacıyla "Paylaşmaya Ben De Varım" kampanyasını başlatan Barış İçin Kadın Girişimi'nden Ayşe Toksöz’le 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü de vesile ederek buluştuk.


 5. Tabiatın gereği birazcık garipsen: Baby Dee

  Bir zamanlar ağaçlara fısıldayan Baby Dee'nin hayat boyu sürdürdüğü farklı kariyerler gibi "değişim"den ilham alan müziği...


 6. Her şey döngüsünü tamamlar: Earth

  Earth'ün acımasızca yükselen sesi ve çok sevdiği döngüleri.


 7. Surf ve rock’n’roll’un İspanya’ya göçü!

  Son yıllarda sayısı iyice artan İspanya merkezli gitar gruplarını bir tanıyalım.


 8. El emeği göz nuru, İleri Fantezi: Levni & Sloth Pallas

  Tektosag'ın bastığı ilk plak ve ona eşlik eden ileri fantastik klip, Levni & Sloth Pallas'ın apartman avlusundaki kimya deneylerinin ardından bizle buluştu.


 9. Şarkı şarkı Ağaçkakan ve Fernweh RX albümü

  Ankara sokaklarına dadanan bir Godzilla ya da masa tenisinde tek kutuplu bir müsabaka... Ağaçkakan'ın Fernweh RX'inin gizemi çözüldü diyebiliriz.


 10. Atmosferik sineması ve akıcı sohbetiyle Guy Maddin ile bir buluşma

  Geçtiğimiz ay !f İstanbul kapsamında Türkiye’deki hayranlarıyla buluşan Guy Maddin’le, atmosferik sinemasının kapılarını aralamaya çalıştığımız bir sohbet gerçekleştirdik...


 11. Mert Fırat ve İlksen Başarır ile: Bir Varmış Bir Yokmuş üzerine

  "Başka Dilde Aşk"tan bu yana beraber ürettikleri işlerle Türkiye sinemasının dikkat çeken isimlerinden olan yönetmen İlksen Başarır ve oyuncu/senarist Mert Fırat'tan bu ay gösterime giren "Bir Varmış Bir Yokmuş" üzerine.


 12. Çiçek Kahraman’la Bütün Mahalleli Duysun

  Bu sene 14. Uluslararası !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde Sanat Hayat İçindir! etkinliği kapsamında kurgu yaptığı filmlerden tanıdığımız Çiçek Kahraman’ın Bütün Mahalleli Duysun isimli video yerleştirmesi Salt Beyoğlu’nda ilk seyircileri ile buluştu.


 13. Birdman’in hatırlattığı 20 filmle beyazperdede oyuncu buhranları

  Geçtiğimiz ay en iyi film dahil dört dalda birden Oscar’ı kucaklayan Birdman, !f İstanbul’daki prömiyerinin ardından nihayet vizyona girdi. Bunu fırsat bilip, beyazperdede arızalı oyuncu karakterleri merkez alan filmlere odaklanmak ise boynumuzun borcuydu.


 14. Istırap, kentsel dönüşüm ve bizim çocuklar: Çekmeköy Underground

  Belgesel filmleriyle tanıdığımız yönetmen Aysim Türkmen’in ilk uzun metrajlı filmi Çekmeköy Underground’un bu ay gösterime girmesini bahane ederek, Türkmen’e filme dair merak ettiklerimizi sorduk…


 15. En iyi usûl eski usûl: Popolo Press

  Seyahatler sırasında keşdefilen "o dükkân"lardan biri olan, Montreal'deki Popolo'nun yaratıcısı, sahibi ve çalışanı Kiva Tanya Stimac ve baskı atölyesinde hangi yöntemleri neden kullanmayı tercih ettiği...