Pin_it_button
 1. Bant Mag.


 2. Boysan, Zeliş ve Mert: Siz yoksanız çok eksiğiz...


 3. Robert Garcia anlatıyor: Virgil Finlay’nin büyüyen mirası

  Virgil Finlay, 20. yüzyılın bilim kurgu, fantezi ve korku sanatının sadece büyük değil, “en büyük” sanatçısıydı ve karşımızda “bu illüstrasyon dâhisinin eserlerinin eşsiz sunumu” yer almakta...


 4. Ceyl’an Ertem’le Duyuyor Musun?: Nükhet Duru ve dev ruhu

  Ceyl’an Ertem’in bundan böyle her ay Radio Slow Time’da sürpriz müzisyenleri ağırlayacağı Duyuyor Musun? programı, Nükhet Duru’yu ağırlayan ilk bölümüyle star bir başlangıç yaptı. “Nünü”; tutkuları, yaşantısı, ilhamları ve coşkularını Ceyl’an’a anlattı.


 5. “Solist yok, lider yok, röportaj yok...”: Godspeed You! Black Emperor

  17 Kasım’da İstanbul Zorlu PSM'de Godspeed You! Black Emperor’ın coşkulu sesi ve öfkesine şahit olmaya hazırlanırken...


 6. Israrla yapmaya devam: Ah! Kosmos & Lara Di Lara

  Solo kariyerine Lara di Lara adı altında devam etmekte olan, sıcacık sesli Dilara Sakpınar’la, ince eleyip sık dokuyan prodüktör Ah! Kosmos’un ta kendisi Başak Günak’ı aynı masaya oturttuk ve koyu bir muhabbete soktuk.


 7. “Hiçbir zaman güneş ve papatyalarla alakam olmadı”: Angel Olsen

  12 Eylül günü Salon İKSV’de sahne alan Angel Olsen’la, konserin hemen öncesinde hem kendisinin hem müziğinin karakteri üzerine sohbete koyulduk.


 8. Yeni olmasa da bir araya gelişi çok taze: Health'ten "Death Magic"

  Health’in yeni albümünü ve geçmişini, gruba ortak bir sevgi besleyen üç arkadaştan dinliyoruz.


 9. Yeni bir yön, yeni bir bölüm: Son Lux

  Amerikalı müzisyen Ryan Lott'un yakın zamanda bir trio formu alan projesi Son Lux'la yeni albümü Bones'dan Türk Sanat Müziği'ne...


 10. Kırılgan mutluluklar dünyasında saflık arayışı: In Hoodies

  Müzik hayvanı etiketiyle yayınlanacak ilk In Hoodies albümünden hemen önce...


 11. Teftiş: Bu ay ne dinlesem?

  Yakın zamanda keşfettiğimiz, etkilendiğimiz ve paylaşmak istediğimiz müziklerden bir seçki.


 12. Yıl boyu konuşulacak 40 filmle: 40. Toronto Film Festivali

  Dünyanın en önemli ve endüstriyel anlamda en büyük beş festivalinden biri olan Toronto Film Festivali’nin çeşitli bölümlerinden merakla beklenen 24 filmi sizler için gördük ve pek önemli 16 başka filmi de sizler için göremesek de hakkında bilgi topladık. 24, 16 daha, 40 yapaaar! Ve Toronto Film Festivali’nin 40. yılı!


 13. Anti-kahraman kadın karakteriyle: Nefesim Kesilene Kadar

  Uluslararası İstanbul Film Festivali ve Adana Altın Koza’nın Ulusal Yarışması’na seçilen ve 30 Ekim’de Türkiye’de vizyona girecek olan Nefesim Kesilene Kadar’ın yönetmeni Emine Emel Balcı Türkiye’de film çekme motivasyonunu, filmin aldığı tepkileri ve kahramanı Serap’ı anlattı.


 14. Hayatın karşılaşmaya çekindiğimiz köşesinden: Mustang

  Geçtiğimiz Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapan, ardından Saraybosna Film Festivali’nden en iyi film ve kadın oyuncu ödüllerini toplayan ve şimdi de Fransa’nın Oscar adayı olan Mustang’in, Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday olan ilk Türkçe film olması epey olası.


 15. Norveçli bir ruh deşici: Joachim Trier

  İlk filmi Reprise ile İstanbul Film Festivali’nden Altın Lale kazanıp, ikinci filmi Oslo, 31th August ile de Jüri Büyük Ödülü’nün sahibi olan Joachim Trier, önce bu ayki Filmekimi’nde, ardından da vizyonda olacak son filmi Louder Than Bombs’la Türkiyeli genç ruhları delik deşik etmeye devam ediyor.


 16. 10 yıldan beş film: Kore Film Günleri 9-16 Ekim’de Pera Müzesi’nde

  Sinema ve sanatseverler için ekim ayında keyifli bir program vadeden Pera Müzesi için planlarınızı yapmaya başlayın.


 17. The Funambulist dergisiyle: “Askerîleştirilmiş kentler” üzerine

  “Toplumdaki güç dengelerini sarsan bir mimarlık inşa etmeliyiz!”


 18. Zamanla maytap geçmek: Can Bonomo'dan "Anachronismus"

  Müzikal üretimlerine zaten yakından aşina olduğumuz, 2014 yılında Delirmek Belirmektir isimli şiir kitabıyla üreticiliğini başka bir dalda da kanıtlayan Bonomo’yla bu sefer de resim, illüstrasyon ve ilk kişisel sergisi üzerine lafladık.


 19. Nerden geldik buraya, nereye gidiyoruz buradan: Hale Tenger

  Hale Tenger’le, “Sandık Odası” ve Türkiye'nin yakın tarihinden bugününe sürekli yeniden üretilen şiddet sarmalı üzerine...


 20. İki sanatçı ve iki soruyla 14. İstanbul Bienali

  14. İstanbul Bienali'nin teması "Tuzlu Su" geçtiğimiz aylarda iyice şiddetlenen mülteci krizinin getirdiği insanlık trajedisiyle beraber toplumsal belleğimizde yeni anlamlar kazanıyor. Bienal'de en etkilendiğimiz işlerin mimarları Adrián Villar Rojas ve Andrew Yang'a kendi işlerine ve mülteci krizi bağlamında bienal konseptinin yeniden şekillenmesine dair iki soru yönelttik.