Pin_it_button
 1. Bant Mag.


 2. 50'ler, 60'lar, 70'ler ve Zeki Müren

  Uzun zamandır beklediğimiz İşte Benim Zeki Müren sergisi kapıları açtı. Serginin küratörü, yazar ve araştırmacı Derya Bengi’yle, Murat Meriç sizler için konuştu.


 3. Toplumsal hareketlerin ağ tipi mücadelesi: Yaşasın enternasyonal dayanışma!

  Avrupa’daki farklı mücadeleleri müşterekleştirme çabasında bir ağ olan Agora99’un İstanbul toplantısından Bant Mag.’ın izlenimleri


 4. Ulusötesi örgütlenme pratikleri: Agora99

  Bu sayfalarda Agora99 bünyesinde yer alan onlarca katılımcı gruptan birkaç tanesinin farklı mücadelelerinin detaylarını ve İstanbul’da ulaştığımız aktivistlerle yaptığımız söyleşileri bulacaksınız.


 5. “Belki oyuncu değilim, ressam hiç değilim!”: Güven Kıraç

  Arthouse, ana akım, TV demeden oynadığı her mecrada, her karakterle bizi kendine kopmaz bağlarla bağlayan Güven Kıraç'ın "Yüz Buldum" isimli bir resim sergisi açtığını duyunca soluğu oyuncunun yanında aldık.


 6. Pop ve arabesk Ceylan Ertem’in kalbinden geçerken…

  Beklediğiniz pop ve arabesk dozu geldi! Yeni Ceylan Ertem albümü "Amansız Gücenik" tekrar tekrar dönedursun, onu azat eden çocukluk anılarından Yıldız Tilbe’yle olan münasebetine, albüme dair Ertem'den aldığımız yanıtlar burada.


 7. Deerhoof dünyayı keşfetmeye devam ediyor: ''La Isla Bonita''

  Yepyeni Deerhoof albümünü, gruptan Satomi Matsuzaki ile masaya yatırıyoruz!


 8. Ya çıkarsa...: Sekiz düet albüm

  Yıl: 2018. Furya: Düet yapmak.


 9. Şarkı şarkı BaBa ZuLa ve 34 Oto Sanayi albümü

  Özlediğimiz Baba Zula sesi yeniden kulaklarımızda... Japonya'dan sonra Türkiye'ye gelen "34 Oto Sanayi"yi Murat Ertel'e şarkı şarkı sorduk. İşte Ertel’in yanıtları ve Mert Tugen’in çizimleriyle yeni BaBa ZuLa albümü sizlerle.


 10. Einstürzende Neubauten: “Geçmişi unutan onu tekrar eder”

  3 Aralık’ta CRR Konser Salonu’nda gerçekleşecek "Lament" konserinin Blixa Bargeld’in kendini sakatlamasından ötürü iptal olmasının üzüntüsünü sizlerle paylaşıyor, Bargeld'e geçmiş olsunlarımızı iletiyor ve I. Dünya Savaşı hakkındaki ilginç teorilerini Membranes grubunun kurucusu ve Louder Than War patronu John Robb’a anlattığı bu kafa açıcı röportajla yetiniyoruz.


 11. Duygusal tahribata hazır: Dorian Wood

  Los Angeles'lı çok yönlü sanatçı Dorian Wood ile, ilk albümünün ilk şarkısından son albümünün son şarkısına, kuir sanatına, fillere, kabuslara ve ırkçı antika figürlere uzanan bir “yaz sonu” muhabbeti.


 12. 2014 bitmeden Türkiye’den yeni filmler

  Sonbahar sezonuyla birlikte birbiri ardına vizyona giren yerli filmler arasında ana akım sinemanın salonları dolduran popüler örneklerinin yanı sıra, yıl boyu festival dolaşmış olan yerli filmler de vizyon yüzü görüyor. Gelecek yıl olmadan vizyonda tamamlamak gereken eksiklerinizi sizler için listeledik.


 13. Ali’nin gelgitleri ve Annemin Şarkısı

  İlk filmi Annemin Şarkısı / Klama Dayîka Min ile Saraybosna ve Antalya’dan ödüllerle dönen Erol Mintaş ile sohbet ettik.


 14. Ana akım sinemaya romantik bir güzellik: Karışık Kaset

  Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru vizyona giren, Bir Film’den tanıdığımız Tunç Şahin’in ilk uzun metrajlı filmi Karışık Kaset’i, başrol oyuncuları Özge Özpirinçci ve Sarp Apak ile senaryo yazarlarından Mert H. Atalay ve yazar-yönetmen Tunç Şahin’le konuştuk.


 15. Saçmalığın daniskası: ABC Manifesto

  2. İstanbul Tasarım Bienali'nin aktörlerinden biri olan ABC Manifesto'nun arkasındaki İtalya menşeli Suffix ATI ekibiyle, manifesto kavramı, Gezi olayları ve yaratıcı mücadele üzerine sohbet ettik.