Heartland: Amerika'nın Kalbine Bir yolculuk

Bu yazıyı paylaş
İçerik

Heartland: Amerika'nın Kalbine Bir yolculuk

ÖNCEKİ Mobil, özgün, herkesin: ‘’H-art Collective’’ SONRAKİ Libertango

Tommy Hilfiger 2015 İlkbahar / Yaz Kadın Koleksiyonu Heartland, renkli, rahat çizgisiyle gerçek Amerikan stilini yansıtıyor. Üç farklı temadan oluşan koleksiyon, moda severleri ülkenin tüm muhteşem manzaralarının eşsiz güzellikleri ve kasaba havası ile buluşturuyor.

İlhamını küçük kasabaların sevimli tarzından ve eşsiz atmosferinden alan Heartland koleksiyonu, Amerika’nın orta bölgelerini keşfe çıkmak, açık havadan maksimum şekilde yararlanmak isteyenlere  sesleniyor. Koleksiyonda, Tommy Hilfiger markasının yakından tanıdğımız imzası, preppy stilde,  çok amaçlı kullanıma uygun iş kıyafetlerinin yanı sıra denizci ve askeri motifler dikkat çekiyor.

Image


Image

Macera, ilk tema olan Out on the Lake ile Wisconsin’deki popüler tatil destinasyonu Lake Geneva’da başlıyor. Yeni sezonun öne çıkan "denizci" stili, preppy çizgiler, ekoseler ve puanlı desenlerle buluşuyor. Görünümü modernize eden ise farklı kalınlıktaki çizgilerle birlikte mini fular desenlerinden puanlara kadar değişik iki renkli desen kombinasyonları. Koleksiyon, Tommy Hilfiger markasının renkleri olan kırmızı, beyaz ve lacivert kombinasyonu, canlı mavi, kırmızı ve kar beyazı tonlarında yorumlanırken parlak pembeler beklenmedik patlamalarla şaşırtıyor. Deniz stilinden ilham alan spor giyim parçaları arasında yeni parka formları, keten süveterler ve dokuma karışımları koleksiyona taze bir bahar havası katıyor. Koleksiyonun vazgeçilmez görünümü olan minimalist formlar ise sade denim, şık şifon ve narin ipek bluzlarda ön plana çıkıyor.

Image


Image

Heartland güneye, Texas’a doğru yol alıyor ve bir sonraki durak olan In the Middle of the Desert için Marfa’da mola veriyor. Çölün estetiği özel dikim ve feminen şıklıkla dikkat çekiyor. Buzlu badem, çakıl taşı ve koyu boz gibi kum rengi tonları, neon ve metalik vurgularla dengeleniyor. Çok amaçlı elbiseler, etekler ve astarsız ceketlerde dokulu kumaşlar, çeşitli tonlarda işlemeler ve keten karışımları ayrıntılarda dikkat çekiyor; organik pamuklular ise jakar, fisto ve boyama kumaşlarla birlikte kullanılıyor. Koleksiyonda dokuma ve jarse, mat ve metalik, yıkama ve monokrom gibi çeşitli kombinasyonlara sıkça rastlanıyor. Sezonun imzası olan pastel gri tonlardaki Marfa kamuflaj desen ise dış giyim parçalarına, mayo, pantolon, gömlek ve astarlara zekice entegre edilmiş.

Image


Image

Amerika yollarında geçen bu yolculuğun son durağı ise Colorado Denver. Gather at an Urban Farm teması kırsal yaşamı kentsel modernlikle sunuyor. Ham etek finişleri feminen ipek bluzlarla dengelenirken, el işlemeleri zıtlıklar yaratıyor. Kırların masmavi gölleri ve gökyüzü, çeşitli soğuk boyama ve yıkama uygulamalarıyla kullanılan denim ve şambre kumaşların indigo tonlarına ilham veriyor. Büyük şehir şıklığını yansıtan yıkama ipekler, çeşitli tonlardaki desenlerle iş giyim parçalarında özel dikim hissi yaratırken, yama detayları, haki tonlar ve asker yeşili vurgularda askeri estetiğe gönderme yapıyor.

Advertorial

 
 

 

ÖNCEKİ Mobil, özgün, herkesin: ‘’H-art Collective’’ SONRAKİ Libertango
Bu yazıyı paylaş