Red Fang dinlerken yapılabilecek alternatif aktiviteler

Bu yazıyı paylaş
İçerik

Red Fang dinlerken yapılabilecek alternatif aktiviteler

Yazı: Chris McLaren, İllüstrasyon: Naz Tansel
ÖNCEKİ Her albümde değişmek: Jaga Jazzist röportajı SONRAKİ Eşsiz bir koleksiyonun derinliklerinden: Turquoise Wisdom

Red Fang’ın basçısı ve vokalisti Aaron Beam, 9 Şubat’ta Jolly Joker İstanbul’daki konserinden önce bize grubun şarkılarıyla iyi giden birtakım aktiviteler önerdi.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Bazı müzikler belli bir aktivitenin arkasında çalmak amacıyla yapılmış gibi gelir. Explosions in the Sky ve muhteşem bir çöl gecesi... The XX ve gece geç saatlerde bir yabancının sizi baştan çıkarması... Belle & Sebastian ve buğulu mutfak pencerenden yağmuru izlerken bir fincan kahve paylaşmak... Red Fang ve bir büyük sigara sarmak ve gözlerin kararana kadar körkütük kafayı bulmak...

Gerçekten de, bu dörtlünün müziği hemen hemen her zaman “stoner rock” (otkafa rock) veya “stoner metal” (otkafa metal) olarak kategori ediliyor. Red Fang, Motörhead-filtreli rock tarzını 2009’dan beri üretiyor ve müziğinin öyle bir ritmi var ki masöre gitmeniz gerekene kadar kafa sallamaya mecbur kalıyorsunuz. Grubun memleketi olan Portland, Oregon’da bongunuzu doldururken Whales and Leeches’i (2013) dinlemek isterseniz bunu yapmanız oldukça kolay olacaktır. Oregon’da ot içmek teknik olarak hâlâ bir suç olsa da tıbbî marihuana yasal ve polis insanları ot içerken yakalamak için pek çaba göstermiyor. Dolayısıyla, şehirde büyük miktarda ve yüksek kalitede ot her daim var ve bulmak hiç de zor değil.

Ancak İstanbul’da kafayı bulmak çok daha zor... Büyük bir olasılıkla, daha çok tohum ve saplardan oluşan bir poşet alırsınız, sonra evinize giderken polisler sizi durdurup üstünüzü arar ve kendinizi geceyi hapishanede geçirirken bulursunuz. Biz de bunu göz önünde bulundurarak, Red Fang’in basçısı ve vokali Aaron Beam’den grubun şarkılarıyla iyi gidecek, farklı ve alternatif aktiviteler önermesini istedik.

“1516” (Relapse Records) – Mercan Denizi’ndeki Büyük Set Resifi’nde (Great Barrier Reef) gecenin bir vaktinde, açık deniz tayfunu nedeniyle görüşünüzü yitirmiş ve köpek balıklarıyla çevrelenmişken scuba diving yapmayı deneyin. Karımla ben yaptık ve bununla ilgili bir şarkı yazdım.

“Hank is Dead” (Relapse Records) - Biricik kedinin yaşlılık veya hastalıktan dolayı veterinerde hayatını sonlandırırken dinlemesi için mükemmel bir şarkı. Özellikle hıçkırmayı seviyorsan! 

“Prehistoric Dog” (Relapse Records) - Herhangi bir fiziksel aktivite olabilir; çöp yığınını elle taşımak, hamburger yemek, ağırlık kaldırmak, otobüs kullanmak, kılıç savaşı yapmak ya da yatakta düşünüp taşınmak.

“No Hope” (Relapse Records) - Sarhoş ve yalnızken, siyah bir odada cep telefonunun parlak ekranına mastürbasyon yapmak.

“Humans Remain Human Remains” (Sargent House) - Yaşlılar üzerinde amatörce estetik ameliyatı yapmak.

“Dawn Rising” (Relapse Records) - Şarkı biter bitmez kaydı müzik çalardan derhal çıkarmak ve onun yerine YOB dinlemek.

Red Fang sakallarını 9 Şubat’ta Jolly Joker’e getirecek ve bize güzel anlar yaşatacak.

(Çeviri: Aycan Taşyürek)

 

 

ÖNCEKİ Her albümde değişmek: Jaga Jazzist röportajı SONRAKİ Eşsiz bir koleksiyonun derinliklerinden: Turquoise Wisdom
Bu yazıyı paylaş