Pin_it_button
 1. Künye


 2. Benim kurallarım: Glen E. Friedman

  “Yapmayı umduğumuz şeylerin şu anda kendilerine has bir hayatı olması ve insanları hâlâ etkilemesi inanılmaz; bu bir onur.”


 3. Bant Mag. Yayınları ilk kitabını sunar: Oturduğum Yerden / From Where I Am

  Aylin Güngör’ün “Oturduğum Yerden / From Where I Am” ismini taşıyan fotoğraf kitabıyla Bant Mag. Yayınları’na start veriyoruz.


 4. Müzikle anlatsana: Temalı dinleyişler

  Ünlü edebiyat eserlerinden yemek tariflerine, çeşitli bilim dallarından hayal ürünü tarihçelere kadar aklımıza gelebilecek her çeşit bilgiyi kulaklarımıza sunmaya hazır albümler dolanıyor etrafımızda. Bir de bulması kolay olsa!


 5. Joshua Camp ile temalı albümler üzerine

  One Ring Zero’nun Joshua Camp’ine temalı albüm yapma deneyimleri üzerine birkaç soru sorduk.


 6. Yeni bir gün doğuyor: Cold Cave

  Wesley Eisold ile 22 Ocak Babylon’daki konseri öncesi yakınlaştık...


 7. 20 yıllık, bağımsız bir aile: Silver Mt. Zion

  Silver Mt. Zion, mart ayında Türkiye’de gerçekleştireceği ilk konseriyle, “Gelin günümüz dünyasının buhranları için beraber endişelenelim” diyor.


 8. Carla Bozulich

  Karanlık, tehlikeli ve pop


 9. Sıkça Sorulan Sorularla Tektosag Records

  Tektosag Records hakkında bilinmesi gerekenleri sizin için öğrendik…


 10. Kelimelerden güçlü beat’ler: Sanebeatz

  2008 yılından beri SaneBeatz adıyla müzik yapan Furkan Çevik'e müzikal kariyerini, son yayınladığı albümü Balina Şarkıları'nı, geleceğe dair planlarını ve günümüz hip hop sahnesine dair fikirlerini sorduk.


 11. Müziğe dair kısalar

  Değişen adam Bob Dylan’dan, Mark Lanegan’a, Ahmet Hamdi Tanpınar’a, müzik üzerine birtakım düşünceler…


 12. Dinleme Odası’nda bu ay: Dawn of Midi

  Dinleme Odası'nda şubat ayının konuğu Dawn of Midi'ydi


 13. Teftiş: Bu ay ne dinlesem?

  Yeni müziğe dair bu ayki mesaimiz, artısıyla eksisiyle, burada.


 14. Bu ay ne izlesem?

  Yılın en çok konuşulan festival filmlerinin ardı arkasına vizyona gireceği mart ayı, hem erken bir İstanbul Film Festivali hazırlığı, hem de Oscar sezonundan eksikleri tamamlamak için ilaç niteliğinde.


 15. Nefes açıcı bir gençlik filmi: Mavi Dalga

  Beyazperdede Türkiye sinemasında çok fazla rastlayamadığımız liseli gençlerin arasına karışıp, seyircisine önceden öğrenilmiş kalıpların dışında, ferahlatıcı bir atmosfere hapseden Mavi Dalga’nın yazar ve yönetmenleri Zeynep Dadak ve Merve Kayan’la filme dair uzun ve kafa açıcı bir sohbet gerçekleştirdik.


 16. Yaratıcı bir mütevazı: Richard Ayoade

  Oyuncu, komedyen, senarist, yönetmen… Yetenekleriyle bir insanı rahatlıkla kıskançlık krizine sokabilen Londralı coollar coolu Richard Ayoade’e biraz daha yakından bakalım...


 17. 15 maddede Lars von Trier'in aşırı acıklı hikayesi

  Her filmi olay, her yaptığı skandal… Ama bu delirme eşiğine kolay gelinmiyor elbette. İzleyicilerinin önemli bir kısmının sevgi-nefret ilişkisi kurduğu Lars von Trier’in bugünlere kadar gelebilmesine hayret ettirecek olaylar silsilesi ve imza attığı skandalları sizler için derledik…


 18. Balkonumdan Çırağan...

  Veya: ANAP’ın bal peteğinden AK Parti’nin ampulüne “Turkish merry times”


 19. Görmek, düşünmek, hissetmek: 1457 Ankara

  Ankara metropolünü yeraltından yerüstüne hisseden, “yürümek düşünmektir” diyen 1457 Ankara belgeselinin yönetmeni Halil Yetiş ile konuştuk.


 20. Birileri şakayı ciddîye alır

  Başka türlü bir stand-up mümkün...


 21. Arslan Eroğlu’yla müzikten edebiyata

  Ressam Arslan Eroğlu’nun son sergisi Perde’yi bahane ederek kapısını çaldık ve görsel algısını temellendirdiği kaynaklar üzerine detaylı bir söyleşi yaptık.


 22. Partick De Bana

  Bu buluşmanın kaç başlangıç noktası olduğunu ve hangi zamanlara kadar uzanabileceğini bilmiyorum.


 23. Keşfedilmeyi Bekleyen Yetenekleriyle: “Mamut Art Project”

  3-6 Nisan 2014 tarihlerinde Küçükçiftlik Park'da yapılacak olan, 2013 yılında hayata geçen ve genç sanatçıların üretimlerini galeri sahipleri, koleksiyonerler ve küratörlerle paylaşma hedefinde olan Mamut Art Project'in kurucu ortağı Seren Kohen'le bu projenin nasıl başladığını, ileriye yönelik planlarının neler olduğunu ve sanat ve eserlerin karşılığı ilişkisini konuştuk.


 24. PepsiCo Türkiye ve Sürdürebilir Tarım

  PepsiCo Türkiye PepsiCo’nun faaliyet gösterdiği ülkeler arasında bizi de örnek konuma koyan önder teknolojiler ve projeler üreterek hayata geçirmekte. Nasıl mı? Buyrun başlık başlık ve madde madde PepsiCo ve sürdürebilir tarım faaliyetleri.